הסיפור של תמר תורג'מן

הסיפור שלנו…

לפני כשלוש שנים תמרי אובחנה בגידול מוחי אשר ממוקם על צומת עצבי הראייה – Optic glioma pilocytic astrocytoma ועברה 5 ניתוחים וכשנה וחצי של טיפולי כימותרפיה. לאחרונה שוב חודשו הטיפולים עקב גדילה של הגידול.

מאז שהגענו למחלקה האונקולוגית הכרנו את העמותה ומאז הם מלווים אותנו במעקב צמוד וברגישות יוצאת דופן וממש דואגים לאיכות החיים שלנו.

מידי כמה זמן דואגים שנשכח מהיומיום, הטיפולים והכאבים וההתמודדות הלא פשוטה וששולחים אותנו לנופשים והצגות ופעילויות רבות ומגוונות.

אחד הרגעים המרגשים ביותר היה כשהתבשרנו על פתיחת "גן החלומות"  ובעצם הבנו שלתמרי תהיה מסגרת חינוכית כמו לכל הילדים בגילה, שזה ממש לא ברור מאליו. עד אז היא היתה בבית במשך כחצי שנה וזה היה קשה גם לה וגם לנו, גם מנטלית וגם כלכלית.

בגן הושקעה מחשבה רבה וכסף רב בכדי לתת לילדים את המסגרת המתאימה והסטרילית ביותר עבורם ועל כך תודתנו הגדולה! מושקעים גם המון מחשבה, זמן ומשאבים בכל הטיפול הריגשי והפרא רפואי בילדים וזה עוזר להם להתמודד ולהתפתח.

לאורך כל הדרך מתייעצים בגן במשותף: הצוות המקצועי והצוות הפרא רפואי  ובודקים כל הזמן איך אפשר לשפר ולעזור לילדים להתמודד ולהתפתח ו"ליישר קו" עם ילדים בני גילם .

תמרי נמצאת בגן כבר שלוש שנים ובזכות התכנים הנהדרים , החוגים הרבים שישנם והצוות יוצא הדופן שנמצא בגן, תמרי התקדמה מאוד והתפתחה , מה שלא היה קורה אילו היתה נשארת בבית בשלוש השנים הללו.

עזרה ענקית נוספת היתה כשהרופאים הפנו אותנו, לאחר הפסקה בטיפולים, לבדיקות ביולוגיות חשובות שעלותן גבוהה ולא היתה לנו אפשרות לממן אותן. הבדיקות לא נמצאות בסל הבריאות  וקופת החולים לא השתתפה בעלותן. במשך כשחודשיים פניתי לכל גורם אפשרי בקופת החולים ואף יצרתי קשר עם משרד הבריאות לצורך בקשה למימון אבל קיבלנו תשובה שלילית. בלית ברירה פניתי לעמותה וכמה ימים לאחר מכן קיבלתי את המימון המלא לבדיקה.
זה כמובן הציל אותנו!

לכל אורך הדרך, נתקלנו בעמותה באנשים מקצועיים עם נתינה ענקית וזה עזר לנו ועדיין עוזר לנו מאוד בכל ההתמודדות עם המשבר.

מוקירים ומעריכים

משפחת תורג'מן

 

השארת תגובה