הסיפור של תמר בנאי

עד לפני שלושה חודשים חיינו היו דומים לחייהן של משפחות רבות. ילדים, בית, קריירה.
אף אחד לא הכין אותנו (אי אפשר באמת להיות מוכן לזה) ל"פצצה" שתיפול עלינו "לבת שלכם (בת ה4) יש נפרובלסטומה", בשפה הפשוטה המוכרת יותר – סרטן.
חיינו נכנסו למערבולת. בבת אחת התחלפה השגרה המוכרת ברצף של טיפולים רפואיים, חלקם קשים עם תופעות לוואי … אין לי מילים לתאר את המהפך ואת הקשיים שהופיעו בחיינו.
גם בתנו הקטנה, החייכנית והנמרצת נאלצה להתמודד עם הטלטלה שעברו חייה. לקשיים שמלווים את הטיפולים הרפואיים נוספו קשיים חברתיים ורגשיים, כשהיא נותקה מהגן שבו ביקרה ומחברתם של ילדים בני גילה.
העובדת הסוציאלית סיפרה לנו על "גן החלומות", הגן היחיד מסוגו בארץ לילדים חולים ומחלימים מסרטן. החלטנו לנסות. איזו החלטה חכמה זו הייתה!
"גן החלומות הוא מופת ודוגמא לכל גני הילדים! החל מהעיצוב המושקע והמרהיב ועד לצוות המשקיע והמסור! ניכר שאנשים בעלי נשמה יתרה הגו, הקימו וכיום מפעילים את הגן.
הגן משמש מפלט לבתנו – וגם לנו! הימים שתמר מבלה בגן הם ימים מאושרים. המסגרת היציבה והתומכת של הגן עוטפת אותנו בחום ואהבה בזכות הצוות המסור והנפלא.
שמכוון כל כולו לעשייה ונתינה אינסופיים. "גן החלומות" מאפשר לבתנו לחווות שגרה של מסגרת חינוכית וחברתית, שגרה שהיא חיונית לנפשם הרכה של הילדים, וללא ספק מעניקה להם כוח.
השגרה ב"גן החלומות" כוללת כל מה שניתן למצוא בגן "רגיל" ויותר: דאגה לשלומו של כל ילד ורווחתו, החיוך שבו הוא מתקבל בבוקר, החיבוק והליטוף שמלווים את היום, וכן, גם העשייה החינוכית… רק מי שמתמודד עם ילדים חולי סרטן יודע כמה השקעה ומאמץ נדרשים לכך. כמה תשומת לב, רגישות והכלה נדרשים לייצר את השגרה, שעבור ילדים אלה והוריהם הפכה להיות קשה להשגה.
אנו מוקירים כל יום שבו תמר מבקרת בגן. היא תמיד חוזרת הביתה עם חיוך ומרץ.

 

השארת תגובה