הסיפור של ענבר גבעוני

ביתנו ענבר אובחנה עם סרטן אגרסיבי בגיל 8 שבועות, שבעקבותיה עברה סדרת טיפולים אינטנסיבית וקשה במשך שנה וארבעה חודשים. המציאות שהכירה הייתה רק מציאות של בתי חולים ושל כאב. כשסיימה את הטיפולים, בגלל המערכת החיסונית הירודה שלה, היא לא יכלה להכנס לגן רגיל, ואז גילינו את גן החלומות.
ענבר הגיעה לגן ולקח לה המון זמן להפתח ואפילו להתחיל לחייך. החיים הקצרים שלה לימדו אותה שזרים לא עושים לה טוב ולכן הייתה חשדנית מאד לסובבים אותה. בגן, נתנו לה את הזמן והיא למדה לבטוח בהם. פתאום, פתחו לה לעולם חדש של אנשים שעושים טוב, של חברים חדשים ושל חוגים למוזיקה, ספורט ואפילו לריפוי רגשי. לאט לאט ענבר הפכה לילדה שמחה שחויות החיים שלה הפכו לחוויות של ילדה רגילה. את מסדרונות בית החולים החליפו החדרים הצבעוניים והמזמינים של הגן, את הבדיקות המכאיבות החליפו המשחקים והשירים ואת הצוות הרפואי החליפו הצוות המדהים של הגן. וכל אלה קורה תחת הקפדה ושמירה על כללי סטריליות שמתאימים לילדים עם מערכת חיסונית חלשה.
בגן ישנו צוות גדול ומיומן ששומר על הילדים ומאפשר את הטיפול המסור לילדים הדורשים כל כך הרבה תשומת לב. ישנן גננות, סייעות ואפילו בנות שירות לאומי. בנוסף לכל אלה, ישנה מבשלת שמכינה את הארוחות לילדי הגן וגם מאפשרת להתאים את המנות לדיאטה מיוחדת במידת הצורך. מכולם ככולם ענבר מקבלת חיבוקים פינוקים וים של אהבה.
עד שהגיעה לגן, ענבר נהגה לישון רק בעגלה שלה, הרגל שנבע מהחיים ה-מאד לא צפויים שלנו שבהם לא היה לנו רצף במקום קבוע בו יכולנו ללמד אותה לישון במיטה. לאט ובסבלנות, ותוך התבוננות גם בחבריה בגן, לימדו את ענבר לישון במיטה בשנת הצהרים. אחרי שלמדה לישון במיטה בגן, ענבר גם עברה לישון במיטה בבית. מיותר לציין שמאז השינה שלה טובה יותר.
לא מזמן חגגנו לענבר את יום הולדתה השני בגן. כל כך שונה ושמחה הייתה יום הולדת זו מקודמתה. בשנה הקודמת, היינו באמצע הטיפולים הקשים, והשנה ראינו אותה זוכה ליום הולדת עם עוגה ושירים וריקודים. ענבר הייתה מאושרת, רקדה שרה והשתוללה.
קשה להסביר כמה קשה זה לבטוח באנשים אחרים שיטפלו בענבר, הילדה השברירית הקטנה הזו, שעברה כל כך הרבה, ולהאמין שיטפלו בה טוב. קשה גם להסביר מה ההרגשה שמיילדת "קנגורו" שלא שחררה אותנו, ענבר התחילה לבטוח במבוגרים אחרים, עד כדי כך שבבוקר כשמגיעים לגן היא רצה בשמחה לצוות הגן לברך אותם לשלום ולהיכנס בחדווה.
הצוות המדהים הזה שכל עבודתם הוא לשמח את הילדים ולספק להם אי של שפיות וילדות אמיתית, כבשו אותה ואותנו.
גן החלומות אפשר לילדה הקטנה שלנו בפעם הראשונה בחייה לחוות חוויות של ילדות אמיתית. שיחרר אותה מהתלות הבלעדית בנו, ובאותה צורה שחרר אותנו לראשונה מהטיפול האינטנסיבי בה, לחזור לעבודה ולעיסוקים אחרים. מיותר לציין שענבר הייתה אחרת, בודדה ועצובה ללא גן החלומות כי היא הייתה נאלצת להשאר בבית עם הרבה פחות גירויים וחוויות.

נועה ועודד גבעוני ההורים של ענבר.

השארת תגובה